Oslava narodenín

SLH oslavuje svoje narodeniny 7.10. (*2002), každoročne pozýva svojich členov, priateľov, sympatizantov a podporovateľov pripomenúť si svoje založenie. V roku 2013 slávilo svoje narodeniny na Mlyne Klepáč, v roku 2014 prijalo pozvanie Kolégia Antona Neuwirtha a oslavovalo v ivanskom kaštieli. Oslava začala sv. omšou v kostole sv. Jána Krstiteľa (homília o. Juraja Vitteka na 12. narodeniny SLH) a pokračovala v Kolégiu Antona Neuwirtha, kde sa predstavila nová členka predsedníctva (Stanka Gajdošová zo 17. semestra) a nová výkonná riaditeľka (Žofia Majdeková z 18. semestra), ako aj projekty členov SLH. Po skončení oficiálneho programu nasledovali priateľské rozhovory v príjemnej atmosfére.

Víkendové semináre

„Víkendovka“ je trojdňové podujatie väčšinou mimo Bratislavy, s bohatým akademickým programom počas dňa a komunitným spoločenským programom navečer. Posledná víkendovka sa uskutočnila v čase 29.11. – 1.12. 2013 v Ružomberku. Na tému „Odkaz Ladislava Hanusa“. Obsahom semináru bola reflexia diela Ladislava Hanusa prostredníctvom esejí členov SLH. Súčasťou víkendového programu bola aj diskusia s prof. Jarabom a pani Murínovou, ktorí poznali Ladislava Hanusa osobne. Na jar roku 2014 sme vydali zborník prezentovaných esejí s názvom Odkaz Ladislava Hanusa dnes. Zborník si môžete objednať na adrese zofia.majdek@slh.sk, cena 7 EUR.

Nasledujúca „víkendovka“ sa uskutoční 7.- 9.11.2014 v Melčiciach pri Trenčíne u sestier františkánok Premenenia. 

Prezentácie esejí účastníkov semestrálneho programu

Dva razy do roka pozývame členov, nečlenov a priateľov SLH na prezentáciu esejí účastníkov základného akademického programu, na ktorých pracovali spolu tútormi z radov skúsených SLHákov počas celého semestra.

Po uvedení každej eseje býva priestor na krátku tematickú diskusiu, preto špeciálne vyzývame častých prispievateľov do (nielen našich) virtuálnych diskusných fór, aby zvážili svoju účasť.

Verejná prezentácia esejí aktuálneho 24. semestra sa uskutoční 20.1. 2015.

Pravidelné sv. omše

Spirituálny pilier nášho spoločenstva rozvíjame na víkendových duchovných obnovách, ako aj počas pravidelných sv. omší, ktoré bývajú každú prvú stredu v mesiaci v kaplnke Sv. Ladislava na Primaciálnom námestí v Bratislave. Spievame, čítame aj prosíme my sami, zväčša potom spolu zájdeme na niečo dobré. Nasledujúca sv. omša bude 5.11. 2014 o 18h30.

Ples SLH

Aj akademici vedia tancovať. Raz do roka sa o tom pokúšame presvedčiť naše polovičky, priateľov, sympatizantov, staršie aj novšie semestre. Tanečný večer 2015 bude 14.2.

Disco SLH

Mimoriadne aktívne neformálne zoskupenie, ktoré žije nielen na Facebooku. Dve matky zakladateľky víria dobrú energiu tipmi na Disco songy, tanečné večery a iné spoločenské udalosti.