„Ale Mária zachovávala všetky tieto slová vo svojom srdci a premýšľala o nich“

Lk 2,19

Túžiš aj Ty načúvať Božím slovám, premýšľať o nich?

Ak áno, tak Ťa pozývame na 1. biblickú katechézu svojho druhu na Slovensku! Ide o dynamické štúdium Svätého Písma na základe materiálov St. Paul Center, ktoré Ti pomôže prehĺbiť porozumenie biblických textov. Spoločné stretnutia Ti zároveň poskytnú priestor na diskusiu a objavovanie mnohých právd.

Bude to čas, kedy stretneš ľudí, vďaka ktorým budeš objavovať krásu a hĺbku nášho Boha.

(Madonna of the Rose (Raphael), Zdroj: Wikipedia.org)

KEDY? Ide o sériu 13 stretnutí, od 4.3.2021 do 28.5.2021.

O KOĽKEJ? Každý štvrtok o 19.00. (Jedno stretnutie bude trvať 60-90 min.)

KDE? Budeme sa stretávať v online priestore na Zoome.

KOĽKO TO STOJÍ? Max 25€ (V cene je zahrnutá kúpa materiálov, s ktorými budeme pracovať. Cena bude pravdepodobne nižšia.)

KOĽKO NÁS BUDE? Pôjde o menšiu skupinu ľudí (do 12 členov). Cieleným vytvorením menších skupín chceme zabezpečiť dostatočný priestor pre všetkých na zapojenie sa do diskusie.

O AKÝCH TÉMACH BUDEME DISKUTOVAŤ? Budeme študovať časti Svätého Písma, kde vystupuje Panna Mária. Spoločne prejdeme nádhernými katolíckymi pravdami o nej, ktoré ukazujú, ako sa stala súčasťou Božieho plánu spásy. Okrem vysvetlenia dogiem budeme spoločne odpovedať na bežné námietky, demonštrovať prítomnosť Márie v Starom i Novom Zákone, a tiež diskutovať o mariánskych zjaveniach schválených Cirkvou. Dostaneme príležitosť priblížiť sa našej nebeskej Matke Márii.

ČO NATO POTREBUJEM? Bibliu, Katechizmus Katolíckej Cirkvi, znalosť anglického jazyka (materiály, s ktorými budeme pracovať, sú v anglickom jazyku, celý priebeh stretnutí prebieha v slovenčine), túžbu spoznávať a rásť.

JE POTREBNÁ PRÍPRAVA VOPRED? Áno, približne hodinu týždenne. Ide najmä o pasáže z biblie, Katechizmu Katolíckej Cirkvi a odporúča sa aj kniha Hail, Holy Queen (resp. slovenský preklad Kto si Mária?), z ktorej tento kurz vzišiel. Ako e-book je kniha dostupná pre Kindle.

AKO SA PRIHLÁSIŤ? Cez tento formulár. (prihlasovanie do 21.2.2021)

MÁŠ ZÁUJEM O INÝ KURZ? Daj nám vedieť, o ktorý konkrétne cez tento formulár.     

MÁŠ OTÁZKY? Kontaktuj nás na: marek.breza@protonmail.com, radi Ti odpovieme.

Organizátormi sú manželia Brezovci a Veronika Talafová v spolupráci s SLH a St. Paul Center.

Už teraz sa na Teba tešíme!